Załóż konto i korzystaj z tanich zwrotów ↩️ 📦 paczkomatem, zobacz więcej...
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bio-Eko

Bio-Eco
 
Znak "Bio-Eco" - oznacza obuwie wykonany wyłącznie z naturalnych, certyfikowanych materiałów skórzanych zapewniających najwyższy komfort i wygodę dla stóp użytkownika.
 
 
Bio - Eco obuwie skórzane, profilaktyczne 1. Znak "Bio-Eco" jest wyróżnikiem dobrego obuwia, sprawdzonego pod kątem użytych materiałów, funkcjonalności i prawidłowej konstrukcji.

2.Obuwie oznaczone znakiem "Bio-Eco" jest wykonane prawidłowo pod względem konstrukcyjnym, technologicznym i materiałowym oraz estetycznie wykonane.
 
 
Dbaj o swoje stopy
 
Czy wiesz, że :
 
Zdecydowana większość dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, ale tylko 30% ludzi starszych nie odczuwa dolegliwości stóp.
Przyczyną takiego stanu rzeczy jest często niewłaściwe obuwie.
 
Jeśli chcesz mieć zdrowe stopy, zadbaj o prawidłowy dobór obuwia !
 
 
Pamiętaj:
 
1. Wybieraj obuwie z usztywnioną piętą, która będzie wspomagać prawidłowe ustawienie stopy w stosunku do osi goleni.
 
2. Rozważnie dobieraj rozmiar - obuwie powinno być nieco większe aniżeli stopa, zapewniając tym samym przestrzeń na swobodną, funkcjonalną prace stopy. Prawidłowo dobrany but powinien być dłuższy od stopy o około 6 do 10 mm.
 

3. Wybieraj obuwie z szerokim i wysokim czubem w którym będzie miejsce na prawidłowe ułożenie palców.

 

4. Obuwie powinno posiadać zapięcie sznurowane lub rzepy sięgające daleko w kierunku czubka, aby umożliwić łatwe włożenie a następnie dobre dopasowanie do stopy.

 

5. Spód obuwia powinien być wykonany ze sprężystego materiału z łatwością zginającego się na linii zginania palców z zabezpieczeniem antypoślizgowym.

 
6. Nie szukaj butów z tzw. wkładką ortopedyczną. O tym, czy ona jest potrzebna może zdecydować tylko ortopeda.
Prawidłowo zbudowana i ukształtowana stopa nie wymaga wkładki ortopedycznej a jej zastosowanie w obuwiu może ograniczać funkcjonalność prawidłowo zbudowanej stopy.
 
7. Wybierając sandały, klapki staraj się kupować obuwie z tzw. łożem dla pięty (zagłębieniem pod piętę) zapobiegającym przesuwaniu pięty na boki.
 
8. Twoja dorastająca córka zaczyna marzyć o butach na wyższym obcasie. Nie powinieneś, do 15 roku życia, kupować butów na obcasie wyższym niż 3,5 cm. Noszenie, we wczesnej młodości, butów na wysokim obcasie wpływa niekorzystnie na ustawienie kręgosłupa.
 
9. Staraj się zwracać uwagę na materiały z jakich wykonano buty. Ważne jest aby pochłaniały pot, wydzielany przez stopy. Nagromadzenie wilgoci sprzyja rozwojowi chorób skóry (np. grzybic). Najlepsze będą buty ze skóry i przewiewnej tkaniny, unikaj obuwia z tworzyw sztucznych i materiałów syntetycznych
 
9. Nie zakładaj i nie używaj butów po innej osobie, wraz z butami możesz „przejąć” wiele chorób i zdeformować swoje stopy.
 
W wyborze właściwych butów pomoże Ci znak "Bio-Eco"
 
Bio - Eco obuwie skórzane, profilaktyczne, zdrowotne
 

 

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 919 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-26
Jak zwykle szybko
2023-05-16
Wszystko w porządku - zarówno towar jak i obsługa.
pixel