Załóż konto i korzystaj z tanich zwrotów ↩️ 📦 paczkomatem, zobacz więcej...
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak pielęgnować obuwie

Pielęgnacja obuwia

 

 

Krok 1

Czyszczenie

Czynność podstawowa, od której zawsze zaczynamy pielęgnację obuwia, usuwamy brud, tłuszcz, pozostałości pasty.

Skóra licowa, polerowana, lakierowana, skóry delikatne - zdejmujemy szczoteczką zabrudzenia, następnie rozprowadzamy piankę czyszczącą.Po zakończeniu czynności wkładamy prawidła, aby formowały obuwie i zostawiamy do wyschnięcia.

Zamsz, nubuck - czyszczenie rozpoczynamy od usunięcia zabrudzeń szczoteczką o gumowej końcówce, która umożliwi dotarcie do zagłębień przy szwach. Alternatywnie używamy bloku do czyszczenia zamszu, nubucku. Następnie rozprowadzamy piankę czyszczącą na całej powierzchni i pozostawiamy do wchłonięcia (przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnik, aby wytworzyła się odpowiednia ilość piany). Kolejny etap to wyczesanie włókien szczotką o gumowej końcówce.

 

Krok 2

Regeneracja

Skóry licowe, polerowane, syntetyczne - używamy TŁUSZCZ DO OBUWIA. Nakładamy go gąbkowym aplikatorem, dokładnie rozprowadzając i wcierając. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 10 min. Skóry delikatne - używamy KREM DO OBUWIA - nakładamy rozcierając po całej powierzchni buta. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 10 min.

Zamsz, nubuck, tekstylia -odświeżamy RENOWATOR-EM w sprayu z odległości ok. 20 cm (przed użyciem należy wstrząsnąć). Kolorowe środki trwale zmieniają kolor, dlatego należy zabezpieczyć wnętrze buta i jego otoczenie. Nie blokuje przewiewności skóry.

 

Krok 3

Polerowanie

Przywracanie skórze pierwotnego połysku. Wyczyszczone buty polerujemy do momentu uzyskania pięknego połysku za pomocą szczotki do połysku.

 

Krok 4

Impregnacja

Chroni skórę przed wilgocią, brudem, plamami, solą. Skóry licowe, polerowane, syntetyczne - używamy OLEJEK DO OBUWIA na bazie oleju. Środek aplikujemy na całą powierzchnię buta i pozostawiamy do wyschnięcia. Impregnuje, wygładza, zapobiega powstawaniu pęknięć.

Zamsz, nubuck, tekstylia - używamy AQUA BLOCK. Psikamy z odległości ok. 20 cm. Po każdej aplikacji skóra powinna wyschnąć. Środki nie blokują właściwości oddechowych skór. Do szybkiego czyszczenia obuwia i nadania połysku używamy gąbki nabłyszczającej. Zawsze zalecamy impregnację dla nowych butów. Wydłuża ona znacznie ładny wygląd obuwia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 1113 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
Jakość skóry zakupionych butów nie dorównuje w pełni temu wzorcowemu egzemplarzowi jaki sfotografowano w ofercie. Jest to jednak dość typowa od dawna przypadłość nie tylko producentów krajowych, że egzemplarze z produkcji nie osiągają ideału tych samych modeli z wzorcowni.
2024-04-06
Super obsługa super towar
pixel